Home » Futboll » Zbulohet logoja “EURO 2012”

Zbulohet logoja “EURO 2012”

Europa_League_UEFAKiev, 15 dhjetor – Logoja e kampionatit evropian të futbollit në vitin 2012 është zbuluar në një ceremoni në Kiev.

Të pranishëm në këtë ceremoni, në mesin e shumë të tjerëve ishin edhe presidenti i Ukrainës, Victor Yuschenko, kryeministrja Yulia Tymoshenko, kreu i UEFA-s, Michel Platini dhe kryetari i Federatës ukrainase të Futbollit, Grygory Surkis.
Zbulimi i logos erdhi pak ditë pasi UEFA konfirmoi që qytetet ukrainase Kievi, Lvivi, Donetsku and Kharkivi do të jenë nikoqire të evropianit më 2012.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni