Home » Kampionati Anglez » Zabaleta edhe katër vite në Manch. City

Zabaleta edhe katër vite në Manch. City

zabelatMbrojtësi argjentinas 24-vjeçar Pablo Zabaleta ka nënshkruar me skuadrën e tij Manchester City një kontratë të re për katër vjet e gjysmë.

Zabaleta në verë të vitit 2008 erdhi në Man. City nga Espanyoli, dhe ishte anëtar i Kombëtares së Argjentinës, e cila në Lojërat Olimpike në Pekin fitoi medaljen e artë.

Zabaleta shpreson që të luajë në Kampionatin botëror 2010 në Afrikën e Jugut, ndërsa të premten zgjodhi statusin e tij në klub në shtigje të gjata.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni