Home » Futboll » Xherdan Shaqiri shënon golin e parë me Interin

Xherdan Shaqiri shënon golin e parë me Interin

Xherdan Shaqiri shënon golin e parë me Interin Skuadra e Interit ka shënuar fitore 2:0 kundër Sampdorias, ndërsa golin e parë e shënoi Xherdan Shaqiri.Interi me këtë fitore shkon në çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Shaqiri ka shënuar në minutën e 71 pas një loje të shkëlqyer. Goli i tij ka ngritur tifozët zikaltër në San Siro. Epërsinë e dyfishoi në minutën e 87, Icardi me një gol të shkëqyer.

Sulmuesi i Interit, Maurito Icardi, menjëherë pas ndeshjes që cilën skuadra zikaltër e fitoi ndaj Samdorias me rezultat 2:0 në Kupën e Italisë, ka lavdëruar Xherdan Shaqirin dhe Lukas Podolskin.

Icardi që së bashku me Shaqirin shënuan golat për Interin, dy përforcimet e neroazureve, i quajti kampion të mëdhenj.

“Shaqiri e Podolski? Janë kampion të mëdhenj, me ta shpresojmë të arrijmë sa më larg që është e mundur”, ishin fjalët e Icardit menjëherë pas takimit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni