Home » Futboll » Xherdan Shaqiri e ka një porosi për Interin

Xherdan Shaqiri e ka një porosi për Interin

Xherdan Shaqiri e ka një porosi për InterinXherdan Shaqiri ka insistuar se Interi nuk do të bëjë gabime të njëjta kundër Celtiut sikurse në Skoci.Kosovari i Interit, Xherdan Shaqiri premton se skuadra do të jetë me e koncentruar në ndeshjen e kthimit kundër Celticut në kuadër të Europa League.

Interi ishte duke fituar në ndeshjen e parë 2:0, ndërsa në fund ndeshja përfundoi baras 3:3.

“Realitet është se ne kemi bërë shumë gabime kundër Celticut dhe ato gabime nuk do t’i bëjmë në Itali. Ne menduam se ndeshja kishte përfunduar dhe nuk treguam respekt nga Celticut”, tha Shaqiri Daily Record.

Shaqiri po ashtu mendon se atmosfera në Giuseppe Meazza do tu ndihmojë atyre që të kualifikohen në rrethin tjetër të Europa Leagues.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni