Home » Futboll » Xavi: Messi padyshim është lojtari më i mirë në botë

Xavi: Messi padyshim është lojtari më i mirë në botë

xaviLojtari më i mirë Kampionatit të fundit evropian në Austri dhe Zvicër Xavi ka lavdëruar bashkëlojtarin e tij Lionel Messi duke thënë se cilësitë e tij vështirë se dikush mund t’i kundërshtojë apo edhe të krahasohet me te.

“Lionel Messi padyshim është lojtari më i mirë në botë dhe si individualist ai sëpari mendon në kolektiv. Messi nuk ka konkurrentë dhe nuk mund të krahasohet askush me te.

“Barcelona më shumë humb pa Messin se sa Reali pa Cristiano Ronaldon”, ishte kategorik Xavi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni