Home » Futboll » Werderi triumfoj në Spanjë

Werderi triumfoj në Spanjë

werderNë Europa Leagua u kualifikuan më tutje: PSV, Copenhagen, Werderi, Athletic Bilbao, Shakhtar dhe Club Brugge.

Skuadra e futbollit Werderi nga Bremeni shkelqeu në Bilbao duke e mundur Athletic Bilbaon me rezultat 3:0, në ndeshjen e fundit të grupit L në Europa Leagua në futboll. Skuadra sponjolle luajti pa ngarkesë, pasi javë më parë e pati siguruar edhe kualikimin më tutje dhe humbja aspak nuk iu prishi punët.

Werderi dëshmoi lojë të shpejtë e efikase. Pizarro shënoi në minutën e 13-të për rezultatin 0:1, duke vazhdua Naldo në minutën e 20-të dhe Rosenberg vulosi 0:3 në minutën e 35-të të ndeshjes. Skuadra bremenase zuri vendin e parë në tabelë me 16 pikë, duke e lënë pas vetes Athletic Bilbaon me 10 pikë.

Në Europa Leagua u kualifikuan më tutje: PSV, Copenhagen, Werderi, Athletic Bilbao, Shakhtar dhe Club Brugge.

Grupi L

Athletic Bilbao – Werder 0:3

Nacional-Austria 5:1

1. Werderi 6 5 1 0 17:6 16

2. Ath. Bilbao 6 3 1 2 10:8 10

3. Nacional 6 1 2 3 11:12 5

4. Austria 6 0 2 4 4:16 2

Grupi J

Partizan-Shakhtar 1:0

Brugge-Tolouse 1:0

1. Shakhtar 6 4 1 1 14:3 13

2. Club Brugge 6 3 2 1 10:8 11

3. Toulouse 6 2 1 3 6:11 7

4. Partizan 6 1 0 5 6:14 3

Grupi K

Cluj-PSV 0:2

Sparta-Copenhagen 0:3

1. PSV 6 4 2 0 8:3 14

2. Copenhagen 6 3 1 2 7:4 10

3. Sparta 6 2 1 3 7:9 7

4. Cluj 6 1 0 5 4:10 3

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni