Home » Futboll » Wenger: Të suspendohen ata që simulojnë

Wenger: Të suspendohen ata që simulojnë

wenger-t-euml-suspendohen-ata-q-euml-simulojn-euml_hdBosi i Arsenalit, Arsene Wenger, i ka bërë thirrje Federatës Angleze të futbollit (FA) që të suspendojnë lojtarët që bëjnë simulime.

Simulimi ka kohë që po bëhet debat në Angli, e duket se tekniku francez nuk e ka ndërmend që të heq dorë nga kërkesa e tij për t’u përjashtuar lojtarë të caktuar.

“Unë jam kundër simulimeve dhe mënyra e vetme kur lojtarët do të ndalen duke simuluar do të jetë kur ata do të dënohen”.

“Problemi është që të vendoset kur është simulimin e kur jo. Ky është një problem më vete”, tha Wenger.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni