Home » Kampionati Spanjoll » Villarreali me të mirë në pjesën e dytë

Villarreali me të mirë në pjesën e dytë

SennaFutbollistët e Villarealit në pjesën e dytë ndezën ‘motorët’ dhe shënuan dy gola që i mjaftuan për fitore.

Villareali shënoi fitore me rezultat 2:0 kundër Santanderit, në javën e 15-të të Kampionatit të Spanjës në futboll.Në stadiumin “El Madrigal”, 17360 shikues u kënaqën me lojën që demonstruan futbollistët në fushë.

Futbollisti Llorente në minutën e 50-të solli në epërsi skuadrën e Villarealit, ndërsa rezultatin përfundimtar e vulosi në 2:0 Rossi në minutën 72-të.

Rezultatet

Real Madrid – Zaragoza 6:0

Sevilla – Getafe 1:2

Athletic Bilbao – Osasuna 2:0

Teneriffe- Atletico Madrid 1:1

Malaga – Mallorca 2:1

Barcelona – Almeria 2:0

Villarreal – Santander 2:0

Valladolid – Gijon 2:1

Tabela

1. Barcelona 15 12 3 0 36:9 39

2. Real Madrid 15 12 1 2 40:13 37

3. Sevilla 15 9 3 3 26:13 30

4. Valencia 14 8 4 2 27:16 28

5. Mallorca 15 8 3 4 28:18 27

6. La Coruña 14 8 2 4 19:16 26

7. Athletic Bilbao 15 8 2 5 21:18 26

8. Getafe 15 8 0 7 25:22 24

9. Villarreal 15 6 3 6 24:19 21

10. Gijon 15 5 5 5 15:15 20

11. Osasuna 15 4 4 7 14:19 16

12. Espanyol 15 4 4 7 10:21 16

13. Valladolid 15 3 7 5 22:26 16

14. Teneriffe 15 4 3 8 15:28 15

15. Atletico Madrid 15 3 5 7 21:27 14

16. Santander 15 3 4 8 17:25 13

17. Almeria 15 3 4 8 15:26 13

18. Malaga 15 2 6 7 17:21 12

19. Zaragoza 15 3 3 9 17:35 12

20. Xerez 15 1 4 10 6:28 7

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni