Home » Futboll » Villarreal e Valencia shënojnë fitore

Villarreal e Valencia shënojnë fitore

villarreal_1350286cSkuadra e Villarrealit ka shënuar fitore me rezultat prej 3-2 në ndeshjen e zhvilluar të dielën mbrëma në El Madrigal kundër Getafes.

Për vendasit shënuan Capdevila (17’ dhe 87’) dhe Cazorla (67’), ndërsa për mysafirët shënuan Leon (3’) dhe Soldado nga pika e bardhë (52’).

Fitore ka shënuar edhe Valencia si mysafir i Athletic Bilbaos me rezultat 2-1.

David Villa (61’) dhe Jeremy Mathieu (83’) shënuan për Los Che, ndërsa të vetmin gol për vendasit e shënoi Muniain (58’). /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni