Home » Kampionati Spanjoll » Villareali befasoi Barcelonën

Villareali befasoi Barcelonën

Skuadra kampione e Spanjës, Barcelona, e bindur i hyri ndeshjes ndaj Villarealit se do të shënojnë fitore, por iu hasi sharra në gozhdë.

Villareali befasoi për të mirë duke barazuar 1:1 si udhëtues në javën e 16-të të Kampionatit të Spanjës në futboll.

Barcelona me gjithë epërsinë e hershme pikërisht në minutën e 7-të nëpërmjet golit të Pedros, kjo nuk iu dha krah për ta shtuar epërsinë në vazhdim të lojës. Mysafirët mobilizohen dhe e barazojnë rezultatin 1:1 në minutën e 50-të falë golit të Fusterit.

Ky barazim mund t’i kushtojë Barcelonës që të humb vendin e parë në rast se Reali të dielën e mposhtë Osasunën. Barcelona i prin tabelës me 40 pikë, duke e lënë në vend të dytë Realin me 37 pikë, ndërsa Villareali zë veiibbrraa.jpgndin e nëntë me 22 pikë. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni