Home » Futboll » Vieira braktis Interin dhe shkonë në Manchester City

Vieira braktis Interin dhe shkonë në Manchester City

Manchester, 7 janar – Mesfushori francez Patrick Vieira është transferuar nga Interi te Manchester City. Mesfushori shkatërrues ka firmos kontratë për një vit e gjysmë me Cityn.

Ai do t’i nënshtrohet testeve mjekësore të enjten, ndërsa më pas do të bëhet zyrtare transferimi i tij.
“Unë dua të shkojë në Botëror dhe më duhet të luaj më shumë”, ka thënë Vieira për televizionin francez “Canal +”. Vieira në Angli disa vite më parë ishte aktivizuar për Arsenalin.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni