Home » Futboll » Veloso 100 përqind në Fiorentinë

Veloso 100 përqind në Fiorentinë

Mesfushori portugez, Miguel Veloso gjatë kësaj jave pritet edhe zyrtarisht të transferohet nga Sportingu te Fiorentina.

Kështu shkruan gazeta italiane “Tuttosport” të hënën. Sipas gazetës, Fiorentina tashmë ka ofruar 10 milionë euro dëmshpërblim për shërbimet e Velosos, ndërsa ky i fundit është pajtuar me kushtet e ofruara nga skuadra italiane.

Mësohet se Velosos 23-vjeçar i është ofruar kontratë 4-vjeçare me pagë prej 1.5 milionë eurosh në vit. Veloso kërkohet edhe nga shumë skuadra në Premier League si Arsenal, Manchester City dhe Tottenham.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni