Home » Futboll » Vëllezërit Xhaka në Kosovë

Vëllezërit Xhaka në Kosovë

xhakaDy futbollistët e dëshmuar në kategorinë e të rinjve, Granit e Taulant Xhaka të hënën do të priten nga kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Granit Xhaka luan për kombëtaren e Zvicrës U-17, me të cilën kombëtare këtë vit ishin edhe kampion bote. Graniti e Taulanti luajnë edhe për skuadrën e njohur të Baselit, por për kategoritë e reja.

Këta dy futbollistë që po bëjnë mrekullinë me Baselin dhe me kombëtaren e Zvicrës për të rinjtë do të qëndrojnë në Prishtinë dhe do të ketë takime me kreun e FFK-së.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni