Home » Xhudo » Vazhdojnë pengesat

Vazhdojnë pengesat

xhudoDrejtori sportiv i Federatës së Xhudos së Kosovës, Driton Kuka, është i shqetësuar më të dëgjuar se Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON-i) ka kërkuar t’i ndalohet Kosovës pjesëmarrja në garat botërore nga Marius Vizeri, kryetar i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos.

“Vizeri ka ardhur në Kosovë në shenjë respekti për rezultatet botërore te Majlinda Kelmendit. Vizeri ka presion nga KON-i se xhudistëve të Kosovës duhet ndaluar pjesëmarrja në kupën dhe kampionatin botëror deri në vitin 2010.

Sipas informatave, edhe Federata Evropiane e Xhudos që ka kryetarin rusin, ka kërkuar që të na pengojë në aktivitetet botërore, por Vizer është i vendosur të na përkrah deri në fund”, tha Kuka.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni