Home » Boks » Vazhdojnë lobimin

Vazhdojnë lobimin

logoDrejtuesit e Federatës së Boksit të Kosovës, në krye me kryetarin Ramadan Selimin, Latf Demollni, zëdhënës i federatës u takuan me kryetarin e Euroligës, Szilard Bolla dhe me kryetarin e Federatës se Boksit të Hungarisë, njëherësh nënkryetarin e EABA-së, Sandor Gsotonyi.

 Ata më këtë rast biseduan për çështjen e organizimin edhe të garave të Euroligës në Kosovë si dhe për çështje të tjera që kanë të bëjnë në interes të boksit të Kosovës. Delegacioni i FBOXK-së vazhdon lobimin për ndërkombëtarizimin e saj që në një të afërme të jenë në shtëpinë e madhe të AIBA-s. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni