Home » Futboll » Van Gaal: Nuk do ta ndërroj formacionin për tifozët

Van Gaal: Nuk do ta ndërroj formacionin për tifozët

Van Gaal: Nuk do ta ndërroj formacionin për tifozët Trajneri i Manchester United i është përgjigjur rreptësisht kërkesës së tifozëve për ta ndërruar formacionin e tij nga 3-5-2 në 4-4-2, pasi një gjë e tillë nuk do të ndodh.

Van Gaal ka thënë se nuk mund të ndëgjojë mendimin e 600 milionë tifozëve anë e mbanë botës, dhe në fund të arrijë në një konkludim final.

“Të shikoj lojtarët, të komunikoj me lojtarët, të analizojë lojtarët – kjo është puna ime”, tha trajneri holandez.

“Çdo lojtar e merr kohën e tij të duhur, pavarësisht se kush është ai. Unë nuk mund të vazhoj tifozët, sepse sa të tillë ka Manchester United? Ju nuk mund të merrni në konsideratë mendimin e 600 milionë tifozëve”, përfundoi holandezi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni