Home » Futboll » Van Gaal kritikon Fergusonin

Van Gaal kritikon Fergusonin

van-gaal-kritikon-fergusonin_hdBosi i Manchester United, Louis Van Gaal, ka kritikuar ashpër Sir Alex Fergusonin për protestat e tij ndaj gjyqtarëve në fushë.

Përkundër Fergusonit, Van Gaal mendon se britmat dhe protestat në fushë nuk sjellin asgjë.

“Ju mendoni se gjyqtari e shikonte Fergusonin? Në televizion mund ta shikoni sepse kamera e kap menaxherin. Por, gjyqtari nuk e shikon televizionin, ai shikon lojtarët në fushë”.

“Nuk mendoj se unë mund të ndikoj te gjyqtari. Kur isha në vitin ti të parë bëra të pamundurën. Por, mësova se duhet ët jem më i qetë. Shkruaja gjatë gjithë kohës për t’i relaksuar nervat. Mund të them gjëra që dua t’i them te lojtarët, e të ndikoj në ndeshje. Por, as se si te gjyqtari”, ka deklaruar Van Gaal.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni