Home » Futboll » Van Gaal 200 milionë euro përforcime

Van Gaal 200 milionë euro përforcime

Van Gaal 200 milionë euro përforcimeMenaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal ka identifikuar pesë futbollistë të cilët dëshiron t’i transferojë në klub gjatë afatit kalimtar të verës, raportojnë mediat britanike.Dhe, ata së bashku në total kapin shumën e jashtëzakonshme prej 200 milionë eurosh.

Strategu holandez ka identifikuar Nathaniel Clyne, Mats Hummels, Kevin Strootman, Memphis Depay dhe Paulo Gybalan si përforcimet e radhës që duhet të zbarkojnë në Old Trafford pas përfundimit të këtij sezoni.

Red Devils bënë përforcime të mëdha edhe gjatë verës së shkuar duke angazhuar yje të mëdhenj përfshirë Angel Di Marian, por skuadra nuk ka arritur të shfaqet si konkurrent për titull në Premierligë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni