Home » Liga e Kampionëve » Valdano: Reali është skuadër shumë më e mirë kur luan Ronaldo

Valdano: Reali është skuadër shumë më e mirë kur luan Ronaldo

ronaldo seleYlli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka marrë lëvdata nga menaxheri i klubit Jorge Valdano.

Sipas Valdanos, Reali është skuadër shumë më d mirë kur luan Cristiano Ronaldo. Ronaldo shënoi dy gola për Realin në fitoren e Champions Leaga, kundër Marseilles.

“Ndeshja u fituam me autoritet. Ne luajtëm me ambicie dhe nuk lëshuam pe në mbrojtje. Prania e Ronaldos na bën më të fuqishëm pasi ai tremb kundërshtarin, ai shënon gola me lehtësi dhe i jep vetëbesim grupit”, tha Valdano.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni