Home » Futboll » Unitedi u ndëshkua për mosshfrytëzimin e shanseve

Unitedi u ndëshkua për mosshfrytëzimin e shanseve

unitedi-u-nd-euml-shkua-p-euml-r-mosshfryt-euml-zimin-e-shanseve_hdWayne Rooney mendon se Manchester Unitedi meritoi të regjistronte fitore përballë Southamptonit në ndeshjen e të dielës.

Djajtë e Kuq pësuan humbje prej 1-0 në Old Trafford, ndërsa sulmuesi anglez thotë se ata u ndëshkuan për shkak të mosshfrytëzimit të rasteve të tyre.

“Mendoj se kështu e ka futbolli. Merituam ta fitonim ndeshjen sot (e diel)”.

“Në përgjithësi, ne i patëm shanset më të mira, luajtëm futboll më të mirë dhe merituam të fitojmë, por u ndëshkuam për mosshfrytëzimin e shanseve”, ka deklaruar Rooney për Sky Sports.

Në këtë takim, për herë të parë që nga viti 2009, Unitedi dështoi të dërgonte një gjuajtje të vetme në kornizën e portës në Old Trafford.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni