Home » Kampionati Anglez » United do ta shesë stadiumin Old Trafford?

United do ta shesë stadiumin Old Trafford?

Pronarët e Manchester United do të mendojnë shitjet e fushës së tyre, shkruajnë mediat angleze.

Daily Mail shkruan se Glazers – pronarët e klubit – janë duke shqyrtuar një ide të pamenduar më parë, të shesin Old Trafford.

Familja amerikane kishte refuzuar të mendojë një lëvizje kaq kontroverse që kur e kishte marrë klubin në pronësi private në vitin 2005. Por kjo ide ka ardhur pas borxheve të shumta me të cilat po përballen pronarët e United.

Kjo do të shqetësojë në radhë të parë fansat, të cilët që kur Glazers e kishin blerë klubin, kishin dyshuar se fusha një ditë mund të shitet, ose së paku të ndryshohet emri./Telegrafi/

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " United do ta shesë stadiumin Old Trafford? "

 1. niko says:

  haj kuku per f.glazer se na shkatroi kejtve
  po qysh mor kshtu se ne disa web tjer ish edhe se pronaret po mendojn ta shesin qendren stervitore old trafford dhe rooney’n

Komentoni