Home » Kampionati Anglez » Turp për Manchester Unitedin, ndalet nga Cambridge i Ligës së Tretë

Turp për Manchester Unitedin, ndalet nga Cambridge i Ligës së Tretë

Turp për Manchester Unitedin, ndalet nga Cambridge i Ligës së Tretë Manchester United nuk ka arritur asgjë më shumë se një barazim pa gola në udhëtim te ekipi i Ligës së Tretë të Anglisë, Cambridge, që është një rezultat shokues.

Ndeshja filloi me presion nga vendasit e Cambridge teksa United nuk kishte motivimin e duhur.

As rastet e Untiedit nuk u konkretizuan dhe kështu ndeshja deri në fund nuk pati asnjë gol, pavarsisht se u prit një fitore e thellë e United.

United ka fat pak sepse sistemi i FA Cup në këtë rast barazimi pa gola nuk i la vazhdimet në Cambridge.

Tash, United i garantohet një ndeshje kthyese në Old Trafford pas pak ditësh, ku do të ketë rastin për të vulosur kualifikimin.

Pavarësisht nëse kualifikohet United është e turpshme se si një ekip që ka vlerën 300 milionë funte nuk arriti të mposhtë një ekip me 0 funte shpenzime për lojtarë. /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni