Home » Kampionati Gjerman » Tronditet Bajernin i Mynihut

Tronditet Bajernin i Mynihut

Tronditet Bajernin i MynihutFaza e dytë e Bundesligës gjermane ka nisur me surprizë, Bajerni i Mynihut ka pësuar një humbje katastrofike në fushën e Volfsburg me shifrat 4-1.

Kjo ishte humbja e parë për skuadrën bavareze pas 18 ndeshjesh në këtë kampionat.

Dy dopjetat e Bas Dost dhe Kevin Debrujn i dhuruan fitoren skuadrës së ujqërve. Goli i nderit për bavarezët u shënua nga i riu Bernat. Kjo ishte humbja më e thellë e Bajernit, i cili gjatë gjithë sezonit kishte pësuar katër gola. Edhe pas kësaj humbje Bajern vazhdon kryesimin me 8 pikë më shumë se skuadra e Volfsburgut e vendit të dytë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni