Home » Basketbolli i Kosovës » Trepça vlerëson se takimi në Prizren nuk është dashur të vazhdonte

Trepça vlerëson se takimi në Prizren nuk është dashur të vazhdonte

Drejtuesit e klubit të basketbollit Trepça insistojnë se nuk ka pasur kushte për t’u vazhduar loja e tensionuar kundër Sigkos Bashkimit, që u zhvillua të shtunën mbrëma në Prizren, në kuadër të javës së 13-të të BKT Superligës së Kosovës në basketboll.

Menaxheri i Trepçës, Lenart Vidishiqi, të dielën ka thënë se ekipi mitrovicas nuk ishte i pajtimit për ta vazhduar lojën, por pranoi të luajë për shkak të frikës nga ndonjë dënim i rëndë, nëse nuk do të kishte dalë në parket.

Ndeshja mes Bashkimit e Trepçës është ndërprerë për gati një orë dhe ka vazhduar vetëm pas largimit të shikuesve nga palestra. Fitore shënoi Bashkimi me rezultatin

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni