Home » Basketbolli i Kosovës » Trepça e mundi Bambin

Trepça e mundi Bambin

basketballBasketbollistët e Trepçës shënuan fitore në derbin vendas me rezultat 86:74 në takim me Bambin nga Mitrovica, në ndeshjen e javës së 12-të Technomarket Superligës së Kosovës në basketboll.

Trepça ishte më e mirë tërë lojën dhe arriti dy pikë të mëdha. Bambi më këtë humbje mbetët në vendin e pestë me 15 pikë, ndërsa Trepça zë vendin e tretë me 21 pikë.

Skuadra e Trepçës në javën e parafundit do të takohet me kampionin në fuqi, Sigal Prishtinën. Mitrovicasit fitorja ndaj Bambit i jep një motiv shtesë që të përgatitën sa më mirë për ndeshjen e radhës që vlerësohet si takimi më i vështira gjatë stinorit për ta.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni