Home » Futboll » Totti dhe Inzaghi, shembuj për Menez

Totti dhe Inzaghi, shembuj për Menez

totti-dhe-inzaghi-shembuj-p-euml-r-menez_hdJeremy Menez thotë se ikona e Romës, Francesco Totti, dhe trajneri i Milanit, Filippo Inzaghi, janë dy lojtarët të cilët ai i merr për model në karrierën e tij.

“E njoh Tottin mirë. Për mua ai është një shembull. Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, si disa që kam parë në karrierën e time”.

“Po, do të më pëlqente të arrij sa ai (Inzaghi), çdo ditë përpiqem. Dua të përmirësoj instinktin tim para golit.

“Gjithmonë jam i bindur në aftësitë e mia. Veç golave, duket se po ia dal mirë edhe taktikisht, pasi pushtoj një pjesë të madhe të fushës”.

“Kam thënë se caku im i parë këtë sezon është të arrij numër dyshifror të golave, të kaloj 10 golat. Më herët nuk kam qenë aq i fokusuar për të shënuar. Tash, e kam kuptuar se ishte bukur dhe dua t’ia dal edhe më mirë në të ardhmen”.

“Kam një ekip të shkëlqyeshëm prapa meje dhe mund të fokusohem në rolin tim”, ka thënë Menez për Corriere dello Sport.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni