Home » Kampionati Gjerman » Tottenhami kërkon Tamudon

Tottenhami kërkon Tamudon

RaulTamudoTrajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp, ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit të Espanyolit, Raul Tamudo, shkruan gazeta spanjolle “AS”.

Tamudo shihet si zëvendësim adekuat për rusin Roman Pavlyuchenko të cilin trajneri Redknapp do ta largojë gjatë këtij dimri. Redknapp është i gatshëm të pranojë ofertën e skuadrës spanjolle për lirimin e Tamudos.

Ky i fundit është golashënuesi më i mirë në histori të Espanyolit. Tamudo nuk kërkohet vetëm nga Tottenhami në Angli, pasi atë duan ta transferojnë edhe Portsmouth, Wigan Athletic dhe Newcastle.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni