Home » Futboll » Tottenhami kërcënim për Arsenalin

Tottenhami kërcënim për Arsenalin

arsene-wenger101Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se Tottehenhami është kërcënim për pozitën e tyre në top katërshin e Ligës Premier këtë sezon.

Spurs shënuan fitore të thellë prej 9:1 ndaj Wiganit të dielën dhe tash qëndrojnë në pozitën e katërt që dërgon në Ligën e Kampionëve. “Sigurisht ata janë konkurrencë për ne. Pse jo? Çdo vit ata janë konkurrent për ne. Janë rreth dhjetë ekipe të cilat janë konkurrentë të vërtetë për top katërsh.

Si edhe Tottenhamin, i keni edhe ekipet si Aston Villa, Manchester City, dhe shumë ekipe të tjera të afta për kapur pozitën e katërt”, ka thënë Wenger./botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni