Home » Kampionati Shqiptar » Tirana mund 1-0 Flamurtarin

Tirana mund 1-0 Flamurtarin

Tirana mund 1-0 FlamurtarinNë javën e 20-të të Superligës Tirana fiton në Elbasan Arena përballë Flamurtarit. Selemani Ndikumana është autori i golit të vetëm të ndeshjes, që i dhuroi tre pikët bardhë e bluve.

Me këtë fitore Tirana është ngjitur përkohësisht në vendin e parë. Ditën e sotme do të luhen dhe takimet e tjera të superligës.

Në orën 14.00 Kukësi do të presë Elbasanin në “Zeqir Ymeri”, në Durrës Teuta- Vllaznia ndërsa në Korçë Skënderbeu- Laçi. Java e 20-të e Superiores do të mbyllet me takimin Apollonia- Elbasani në qytetin e Fierit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni