Home » Kampionati Shqiptar » Tirana ka bërë një hap para

Tirana ka bërë një hap para

Tirana.svgSkuadra e futbollit Tirana ka bërë një hap para në renditjen vjetore të klubeve, të publikuar nga Instituti i Statistikave dhe Historisë së Futbollit (IFFHS).

Kampionët e Shqipërisë renditen në vendin e 300-të, duke fituar plot 33 pozicione në krahasim me një vit më parë. Në këtë renditje, Tirana ka bërë ndërrim me Vllazninë, e cila humbet plot 48 vende pasi tashmë renditet në pozicionin e 346-të.

Përsa i përket skuadrave të kreut, Manchester United ndodhet në vendin e parë me 317 pikë, i ndjekur nga Chelsea me 299, Barcelona 292, Hamburgu 274, Shakhtari 274, Werder Bremen 264, Arsenali 252, Estudiantes 239, Cruzeiro 235 dhe Galatasaray 220. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni