Home » Tenis » Tiley: Williams të sillet më mirë

Tiley: Williams të sillet më mirë

serena_williamsTrajneri Australian Craig Tiley pret prej Serena Williams që sjelljet e saj të jenë më të mira, kur ajo mbron titullin e saj në Melburn vitin e ardhshëm.

Williams ka shkaktuar skandal duke nisur një bisedë e gjatë të ndyrë me një refere anësore gjatë gjysmës së ndeshjes në finale kundër Clijsters Kim në US Open in Shtatorë, turneu amerikan më i fundit Grand Slam deri tani.

Incidenti i keq, i cilat i kushtoj numri nje i botes ne vendin e saj në finale, edhe një gjobë rekord $ 175.000 dhe tre-vjet e pezulluar nga  lojrat e US Open në qoftë se ajo kryen një shkelje të madh gjatë një Grand Slam.

Tiley, megjithatë, e përshkruan Williams si një kampion “i madh” pavarësisht incidentin dhe është e sigurtë se nuk do ti dalin probleme të ngjashme në Open Grand Slam së sezonit në janar.

“Ne jemi të sigurt se nuk do të ketë përsëritje dhe ne nuk kemi pasur probleme me Serena,” tha Tiley.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni