Home » Futboll, Kampionati Anglez » Tevez: Rooney më i mirë se Messi

Tevez: Rooney më i mirë se Messi

carlostevezSulmuesi i Manchester City-t, Carlos Tevez, thotë se sulmuesi i Manchester United, Wayne Rooney është më i miri me të cilin ai ka luajtur.

“Kam pasur nderin të luaj me disa prej lojtarëve më të mëdhenj. Në United e kisha Cristianon në ekip dhe e kam Messin në kombëtare. Por, një i cili më pëlqen më së shumti është Wayne Rooney”.

“Ai është shumë komplet, plus ne ndajmë të njëjtën origjinë përulëse, duke pasur parasysh se ajo që ai ka përjetuar duke u rritur në Liverpool ishte edhe më e durueshme se e imja në Fuerte Apache!”, ka thënë Tevez.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni