Home » Kampionati Anglez » Terry, pse iu ka bërtitur futbollistëve të rinj?

Terry, pse iu ka bërtitur futbollistëve të rinj?

John Terry, futbollist i Chelseas e ka cilësuar veten si një lider i lindur në futboll. Është futbollistë më përvojë të madhe dhe shtylla kryesore e skuadrës së Chelseas dhe e kombëtares së Anglisë.

“Është një prej atyre gjërave me të cilat jeni të lindur ose jo, dhe fatmirësisht unë isha i bekuar ta kem”, ka thënë mbrojtësi anglez.

Kur isha i ri dhe luaja ndeshjet si zëvendësues dhe atje ishim rreth 2000 njerëz, Franco Zola e humbte topin dhe unë i bërtisja edhe disa prej futbollistëve të rinj thoshin në pushim se unë nuk mund ta bëja atë.

Unë thash pse jo dhe Luca Vialli, menaxher erdhi pas meje në ndeshje dhe më tha se ishte fantastike, askush nuk e kishte guximin t’i thotë atij atë dhe unë e bëra” Terry.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni