Home » Futboll » Terry kërkon lojtarë të ri për janar

Terry kërkon lojtarë të ri për janar

john-terryJohn Terry i ka bërë thirje Chelsea’t që të përfitoj nga ndalimi i transferev të suspenduar dhe të mer lojtar te ri.

Blues e kanë parë ndalimin, që është vendosur nga FIFA për Gael Kakuten që ta prish kontratën e tij me lens, që eka vendosur Gjykata e Arbitrazhit deri në Shkurt.

Klubi Perëndimor i Londrës ende mund të përballoj transferin embargo edhe pse kapiteni Terry ika sugjeruar klubit të investoj.

Menaxheri Carlo Ancelotti ka deklaruar se ai nuk do të jetë aktiv në transferimin e dimëror, por me pëlqimin e Didier Drogba’s, Michael Essien’it dhe Salomon Kalou’s, shkon në Kupën Afrikane Nacionale në Janar. Kurse Frank Lampard, Michael Ballack dhe Ashley Cole nëse marrin dëmtime në detyrë ndërkombëtare pastaj Ancelotti mund ta ndryshojë mendjen e tij.

“Pezullimi është një lajm i mirë që i kemi humbur katër lojtarë të mirë në Janar,” i tha the Times.

“Unë jam i sugurt që klubi dhe menagjeri janë duke hulumtuar ne të dhe kanë fjalime te mirë me Romanin(Abramovich, pronarin).

“Unë nuk do të jemë i habitur nëse do të dalim dhe të blejm sepse nuk e dim se qfarë do të ndodhë në këtë verë dhe në verët në vijim.”/sportitotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni