Home » Tenis » Tenisti rus e mujti argjentinasin

Tenisti rus e mujti argjentinasin

nikolay_davydenkoLondër, 29 nëntor – Tenisti rus, Nikolai Davidenko mundi argjentinasin Juan Martin del Potro me rezultat 2:0 ne sete (6:3, 6:4) dhe kështu fitoi trofeun në turneun e fundit të vitit Masters cup në Londër.

Meçi final zgjati vetëm 1 orë e 23 minuta, ndërsa Davidenko për këtë fitore do të marrë 1.5 milion dollarë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni