Home » Futboll » Të gjithë Milanezët në mbështetje të Berlusconit

Të gjithë Milanezët në mbështetje të Berlusconit

Berlusconi[1]“Ky është vetëm një zë, por në te janë shkrirë të gjithë. Adhuruesit, lojtarët, trajnerët, krerët dhe gjithë punëtorët në klubin e Milanit, duke i dhënë mbështetje të plotë Silvio Berlusconi, kryetar i skuadrës Milan, thuhet në faqen zyrtare të klubit.

Të rikujtojmë se premieri italian të dielën në mbrëmje, pas një mitingu politik në Milano, i cili përjetoi një ballafaqim tragjik me 42-vjeçarin Massimo Tartagli.

Ky njeri që u arrestua menjëherë nga policia ka depërtuar nëpër turmën e njerëzve dhe me një skulpturë miniaturale ka goditu Berlusconin në fytyrë ndërsa ky po jepte autografe në masën e madhe të njerëzve. Me këtë rast i kishte thyer ashtin e hundës dhe dy dhëmbë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni