Home » Posts tagged with "Zlatan Ibrahimoviq"

Milani e dëshiron edhe Robinhon

Kur duhen edhe rreth 24 orë nga mbyllja e merkatos, Milan rezulton skuadra më agresive. Pas blerjes së Zlatan Ibrahimoviq, kuqezinjtë janë vetëm një hap larg brazilianit Robinho në pronësi të Manchester Cityt. Detajet me lojtarin janë caktuar dhe tani duhet që të arrihet një marrëveshje edhe me skuadrën angleze. Flitet për formulën e huazimit dhe ka shumë mundësi që Galliani të... 

Ibra mbetet në Barcelonë

Zlatan Ibrahimoviq edhe për një vit do të luajë për Barcelonën, ka konfirmuar menaxheri i tij, Mino Raiola. “Kam biseduar me Barcelonën dhe trajnerin e saj, Guardiolën, i cili nuk dëshiron ta shes”, ka thënë Raiola për televizionin Sky. Interesimin më të madh për Ibrën gjatë këtij afati kalimtar ka treguar Milani. “Me 99.9 % siguri mund të them se Ibra mbetet në Barcelonë... 

Milani e huazon Ibrahimoviqin

Krerët e Milanit i kanë bërë ofertë skuadrës së Barcelonës për huazimin njëvjeçar të sulmuesit Zlatan Ibrahimoviq, shkroi të hënën gazeta italiane “Tuttosport”. Ibrahimoviq personalisht e ka mirëpritur interesimin e Milanit, pasi ka dëshirë të madhe të rikthehet në Serie A. Ai madje nuk e ka marrë parasysh as ofertën e Manchester Cityt prej 115 milionë eurosh. Trajneri... 

Mancinit i pëlqen Ibrahimoviqi

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, ka një mori plane për edicionin e ardhshëm të premierligës në futboll. Mancini ka thurur fjalë shumë të mira për sulmuesin e Barcelonës, Zlatan Ibrahimoviqin. Mancinit i pëlqen Ibrahimoviqi, por shumë herë e bëjnë të qeshin të tjerët kur thonë se Ibrahimoviqi humb raste e raste të qindpërqinda. Roberto Mancini ka folur edhe mundësinë... 

Raiola: Nuk mund të besojë se Guardiola dëshiron ta largojë Ibrahimoviqin

Ka kohë që flitet se trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, mund ta largojë sulmuesin Zlatan Ibrahimoviqin. Mirëpo, agjenti i Ibrahimoviqit, Mino Raiola, nuk mund të besojë se Guardiola dëshiron ta largojë Ibrahimoviqin që e bleu për 75 milionë euro. “Do të ishte e çuditshme nëse Guardiola nuk e lë atë të luaj, pasi e detyroi klubin të paguajë për të 75 milionë euro. Në fakt,... 

Brengoset Guardiola me sjelljet e Ibrahimoviçit

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola është i shqetësuar me sjelljet e sulmuesit Zlatan Ibrahimoviq në fushë, shkruan të hënën e përditshmja spanjolle “AS”. Ibrahimoviq që kur u transferua në Spanjë nuk po tregohet aspak i disiplinuar dhe pothuajse në çdo ndeshje po ndëshkohet me karton të verdhë. Shkaku i suspendimit Ibrahimoviqi nuk do të jetë në gjendje të luajë... 

Lippi thotë seyjet si Messi,Ronaldo dhe Ibrahimoviq nuk do të kishin vend në skuadrën time

Romë, 2 dhjetor – Trajneri i Përfaqësueses së Italisë në futboll, Marcelo Lippi, thotë se yjet si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Zlatan Ibrahimoviq, nuk do të kishin vend në skuadrën e tij. Lippi thotë se këta futbollistë nuk do të garantonin suksesin e skuadrës. Ai kërkon futbollist që luajnë më shumë për ekip. “Për të formuar një skuadër fituese, duhet të kesh... 

Messi e Ibrahimoviq në dyshim për “El Clasico”

Dy yjet e Barcelonës, Lionel Messi e Zlatan Ibrahimoviq, ka shanse  të mos luajnë në ndeshjen derbi të së dielës mes Barcelonës dhe Real Madridit të njohur ndryshe si “El Clasico”. Të dy këta janë paraqitur në stërvitjet e skuadrës katalunase, mirëpo ende nuk i kanë kuruar plotësisht lëndimet. Messi ka dëmtuar këmbën të shtunën në përballje me Athletic Bilbaon,...