Home » Posts tagged with "Zlatan Ibrahimoviq"

Parisi, arsyeja e bashkimit të Ibrës me Balon?

Luajtën një kohë të shkurtër së bashku, por ekziston mundësia që ata të jenë përsëri shokë skuadre. Fjala është për dy sulmuesit kundërthënës, Zlatan Ibrahimoviq dhe Mario Balotelli. Sulmuesi italian i Liverpoolit, Mario Balotelli nuk po përshtatet assesi në Angli tek ‘The Reds’, tha largimi i tij nga ‘Anfield’, është më se i mundshëm, transmeton Telegrafi. E zërat... 

Zlatan Ibrahimoviq : Bale do të ketë shumë presion

Zlatan Ibrahimoviq beson se Gareth Bale do ta ketë shumë të vështirë për ta përballuar presionin në Real Madrid pas transferimit që theu rekordin botëror dhe ka theksuar se fansat e “Los Blancos” mund të kthehen kundër tij nëse uellsiani nuk përmbush pritjet pas kalimit nga Tottenhami. Gjigantët spanjollë paguan 100 milionë euro për të siguruar shërbimet e 24 vjeçarit ndërsa... 
Etiketat:

Ibrahimoviq dënohet me tri javë pezullim

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviq, u pezullua për tre javët e ardhshëm nga Komisioni i Disiplinës së Federatës Italiane të Futbollit (FIGC), pasi kartonit të kuq të marrë në fitores e së dielës, 2-1 ndaj Fiorentinës. Suedezi u përjashtua për ofendim dhe komisioni vendosi të konfirmojë dënimin e parashikuar për këtë gjest, prej dy javësh pezullim. Përpara se të largohej... 

Allegri i brengosur me Ibrën

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është shprehur i brengosur me sulmuesin Zlatan Ibrahimoviq, shkruan “La Gazzetta dello Sport”. Allegri ka thënë se Ibrahimoviq duhet të jetë më i qetë dhe të mos brengoset për të shënuar vetëm gola. Ibra ka shënuar vetëm një gol në nëntë ndeshjet e fundit për Milanin. Ai u ndëshkua me karton të kuq në barazimin 1:1 kundër... 

Ibrahimovic: Jo gjithmonë fiton ekipi më i mirë

Zlatan Ibrahimoviq ka dekalruar se Milani mund të jetë krenar për lojën e treguar ndaj Tottenhamit, pavarësisht se është eliminuar nga Liga e Kampionëve. “Ne kemi luajtur mirë, por nuk arritëm te goli, që ishte e vetmja gjë që mungoi në këtë mbrëmje. Gjatë dy ndeshjeve Tottenhami ka pasur vetëm një goditje dhe ka shënuar. Ekipi më i mirë nuk fiton gjithmonë”. “Jam i kënaqur... 

Ibra: Cassano të mbajë dietë

Zlatan Ibrahimoviqi pohon se nuk do të ketë mosmarrëveshje me bashkëlojtarin në Milan, Antonio Cassano, por futbollisti i ri duhet të heq disa kilogramë shtesë. “Cassanon e kam gjetur në gjendje të mirë, por megjithatë duhet të mbajë pak dietë. Ai është profesionist dhe nuk besoj se do të ketë kurrfarë konflikti mes nesh”, ka deklaruar futbollisti i kombëtares suedeze. Nga... 

Ibrahimoviq: Më shumë dëshiroj të luaj me Inzagin se sa me brazilianët

Sulmuesi suedez në radhët e Milanit, Zlatan Ibrahimoviq ka kërkuar nga trajneri Masimiliano Alegri, që veteranit 37-vjeç, Filipo Inzagi t’i jep më shumë hapësirë në lojë. Inzagi në ndeshjen ndaj Realit në Ligën e Kampionëve shënoi dy gola në barazimin 2:2, ndonëse u fut në lojë në minutën e 60-të. “Pipo është i jashtëzakonshëm. Mendoj se ai meriton një hapësirë më... 

Ibrahimoviq: Jemi të gatshëm për Juventusin

Milani realizoi fitore të hënën në duel me Napolin, me rezultat 2:1, në kuadër të javës së 8-të në Serie A, me golat e shënuar nga Robinjo dhe Zlatan Ibrahimoviq dhe tashmë e pret me entuziazëm derbin e madh kundër Juventusit, që zhvillohet të shtunën. Sulmuesi suedez me origjinë boshnjake në radhët e Milanit, Zlatan Ibrahimoviq është shprehur i lumtur për arkëtimin e tri pikëve... 

Seedorf e Ibra, përballë skuadrës që i bëri yje

Clarence Seedorf dhe Zlatan Ibrahimoviq do të përballen me klubin që mban meritat më të mëdha që janë bërë yje të futbollit. Skuadra e tyre e tanishme, Milani, do të luajë kundër Ajaxit në ndeshjen e javës së dytë të Ligës së Kampionëve në Amsterdam (20.45) – Grupi G. Seedorf ka fituar katër herë Ligën e Kampionëve, të parin me Ajaxin dhe kjo pikërisht kundër Milanit... 

Ibrahimoviq, lojtari i shtatë që luan për gjigantët italianë

Numri i futbollistëve që kanë luajtur për tri skuadrat më të mëdha italiane është shumë i vogël. Sulmuesi i Suedisë, Zlatan Ibrahimoviq, është vetëm lojtari i shtatë që gjatë karrierës ka mbrojtur ngjyrat e Juventusit, Milanit dhe Interit. Lojtarët që kanë arritur të paraqiten për treshen e madhe italiane ishin ndër më të mirët në botë, në periudhën e tyre. Lëvizjet...