Home » Posts tagged with "Zlatan Ibrahimovic"

Ibra: Nuk shkoj te Roma

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Zlatan Ibrahimovic, ka përgënjeshtruar njoftimet se mund t’i bashkohet Romës. Gazetat suedeze kanë shkruar se 33-vjeçari planifikon të kthehet në Serie A, mirëpo ai thotë se nuk e ka në plan të largohet nga Parc des Princes, njofton Telegrafi. “Nuk do të kthehem në Serie A. Dikush ka folur për këtë, dikush tjetër madje e ka bërë lajm, por nuk... 

PSG do të shpenzojë €100m për zëvendësimin e Ibras

Presidenti i Paris Saint-Germainit është i gatshëm të shpenzojë 100 milionë euro për ta zëvendësuar Zlatan Ibrahimovicin, kur ai të largohet. Edhe pse kampioni francez ka probleme me rregullat e transferimeve për shkak të blerjeve të tepruara, Nasser Al-Khelaifi është i bindur se klubi do të transferojë një yll global kur t’i përfundojë kontrata suedezit, njofton Telegrafi. “Besoj... 
Etiketat: ,

Mancini: Balotelli si Ibra

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, mendon se Mario Balotelli është i njëjtë sikurse Zlatan Ibrahimovic. Mancini e ka krahasuar Balotellin me Ibrahimovicin për shkak të qëndrimit të tyre në fushë, por thotë se Balotelli duhet të jetë më konkret. “Zlatan ka më shumë vite dhe ka më shumë përvojë në futboll, klas e cilësi, që Balotelli po i fiton ende. “Balotelli ka shumë... 

Ibra ka thënë se do ta respektoj kontratën me PSG-në

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Zlatan Ibrahimovic, është zotuar se do ta respektojë kontratën me klubin francez, përkundër spekulimeve se mund të largohet nga Parc des Princes apo të pensionohet. Transferimi i Edinson Cavanit te klubi nga kryeqyteti francez, i ka forcuar edhe më shumë thashethemet se suedezi mund ta vazhdojë karrierën diku tjetër. “Do të luaj sa më gjatë që është... 
Etiketat:

Zlatan Ibrahimovic të kalojë te City

Manchester City është i gatshëm që të transferojë asin e PSG-së, Zlatan Ibrahimovic.Me transferimin e Cavanit shumë pranë kompletimit, Ibrahimovic duket të ketë rënë në radarin e Cityt, që po kërkon të përforcohet. Sipas L’Equipe, agjenti i Ibras, Mino Raiola, vazhdimisht po bisedon me klube të interesuara dhe të mërkurën do të mbahet një takim ku mund dhe të arrihet marrëveshja... 
Etiketat:

Zlatan Ibrahimovic refuzohet nga Real Madridi?

Marca raporton se sulmuesi i PSG-së, Zlatan Ibrahimovic, është refuzuar nga drejtuesit e Real Madridit pas takimit të këtyre dy palëve, për shkak të pagës së tij të lartë. Raiola ia ofroi sulmuesin suedez Real Madridit për vetëm 20 milionë euro, duke e ditur se Los Blancos janë në kërkim të një qendërsulmuesi. Për më shumë, edhe Ibrahimovic vullnetarisht pranoi që paga vjetore... 
Etiketat:

Zlatan Ibrahimovic: Nuk largohem nga PSG

Zlatan Ibrahimovic e ka bërë të qartë se ai synon të qëndrojë te Paris Saint-Germain edhe sezonin e ardhshëm dhe të ndihmojë kampionin e ri të Francës të fitojë më shumë trofe. “Jam shumë i lumtur. Sezoni im debutues te PSG ka qenë i përkryer. Nuk mund të kërkoj më shumë. Do të jap maksimumin për të mbrojtur titullin e Ligue 1 sezonin e ardhshëm”.  Read More →
Etiketat:

Zlatan Ibrahimovic mohon komentet mbi Ronaldon dhe Messin

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic, e ka bërë të qartë se ai nuk ka thënë asgjë të keqe për Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon. Portali argjentinas Canchallena, ditë më parë publikoi një intervistë duke cituar suedezin ta ketë quajtur Messin tepër të vogël, ndërsa Ronaldon pas dhjetë më të mirëve.  Read More →
Etiketat:

Kjo nuk i falet Zlatan Ibrahimoviç

Ylli i skuadrës franceze të PSG, suedezi me prejardhje boshnjake Zlatan Ibrahimoviç është i njohur për golat e tij spektakolarë, por edhe për ndërhyrjet e tij të ashpra. Por, sot duket se e ka tejkaluar vetveten.  Read More →
Etiketat:

Zlatan Ibrahimovic fajëson fatin për humbjen tragjike

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, beson se fati i keq është përgjegjës për humbjen e Suedisë me rezultat 3-2 nga Anglia të premtën. “Ishte ndeshje fantastike. Ne ishim duke humbur dhe më pas e kthyem në të mirën tonë, por nuk arritëm ta mbajmë rezultatin”.  Read More →
Etiketat: