Home » Posts tagged with "Zinedine Zidane"

Zidane e kërkoi Gerrardin te Reali

Një prej drejtorëve të Real Madridit, Zinedine Zidane, ka deklaruar se ai ka kërkuar që të transferojë yllin e Liverpoolit, Steven Gerrard. Zidane zbulon se në vitin 2004 e kërkoi Gerrardin te Real Madridi për të qenë pjesë e skuadrës së Galaktikëve, por thotë se ai nuk dëshiroi të largohej nga Liverpooli. “Unë kam thënë në të kaluarën se në kulmin e tij ai ishte më i miri... 

Zidane, drejtori i ri i Realit

Zinedine Zidane, ka bërë të ditur se ai do të punojë më pranë trajnerit të Real Madridit, Jose Mourinho, si drejtor futbolli. “Unë do të jem drejtor futbolli për ekipin e parë”. “Mourinho e influencoi këtë vendim, por edhe Florentino Perez. Të shohim se cilat do të jenë detyrat e mia nga e hëna deri në fund të sezonit”, ka thënë Zidane për AS.    Read More →

Zidane i zhgënjyer nga Juventusi

Legjendës së futbollit, Zinedine Zidanes, po i vjen shumë keq ish-klubi i tij Juventus, pas rezultateve zhgënjyese nga Zonja e Vjetër sezoneve të fundit. “Më dhemb kur e shoh Juventusin në këtë pozitë, sepse ky klub gjithmonë duhet të fitojë. Gjërat kanë ndryshuar. Merr kohë. Por, emri i Agnellit është garanci dhe shpresoj se Agnelli do të bëjë punë të mirë. A e keni... 

Ozil: Zidane është idhulli im

Mesfushori i Real Madridit dhe i përfaqësueses së Gjermanisë, Mesut Ozil, ka dhënë komplimente për mediet spanjolle në adresë të bashkëlojtarit të tij, Cristiano Ronaldo. “Ronaldo ka shënuar shumë gola në këtë stinor dhe kjo tregon se është një lojtar i madh”, tha Ozil, i cili në klubin mbretëror erdhi stinorin e kaluar. Turku me nënshtetësi gjermane, ka folur edhe për... 

Zidane, idoli im

Mesfushori i Bayernit të Munichut, Bastian Schweinsteiger ka thënë se Zinedine Zidane është idoli i tij, ndërsa zbuloi poashtu se disfatat në ndeshjet e mëdha janë burim inspirimi për të. “Unë motivohem nga disfatat. Sikurse në gjysmëfinalen e Botërorit ndaj Spanjës, ashtu edhe ndaj Interit në Ligën e Kampionëve”. “Natyrisht, idoli im është Zidane. Eric Cantona ishte poashtu... 

Materazzi: Si u takova me Zidanin

wMbrojtësi i Interit, Marco Materazzi, është shprehur për takimin e tij më të fundit me Zinedine Zidanen në Milano. “Zidane e parkoi veturën e tij pranë times dhe unë e shfrytëzova rastin për t’i thënë disa gjëra të cilat mbetën mes nesh. Le të them se unë isha ai që foli më shumë dhe kur në fund ai ma zgjati dorën, unë e shtrëngova dhe nuk e lëshova derisa më shikoi... 

Zidane: Fitore për botën Arabe

Katari ia vlen të jetë nikoqir i Kupës Botërore 2022 sipas Zinedine Zidane, i cili ndihmoi këtë vend gjatë fushatës. Zizou është i famshëm për dy golat të cilat i shënoi në finalen e Kupës së Botës në vitin 1998 për Francën, por ai mbetet krenar për prejardhjen e tij algjeriane dhe është i ngazëllyer që shfaqja më e madhe e futbollit do të shkojë në botën arabe për të... 

Eto’o përsërit skenën e Zidan-Materazzi

Goditja me kokë në gjoks, të cilën Zinedine Zidane ia dhuroi Marco Materazzit në finalen e Kampionatit botëror 2006, mes Francës dhe Italisë, ishte njëri prej incidenteve më të përfolura në histori të klubit. Të dielën ndodhi diçka e ngjashme. Sulmuesi i Interit, Samuel Eto’o në minutën e 36-të të ndeshjes kundër Chievos, e goditi me kokë në gjoks mbrojtësin e skuadrës... 

Zidane: Mourinho mund t’i sjellë trofe klubit mbretëror

Legjenda e Real Madridit, Zinedine Zidane, thotë se Jose Mourinho mund t’i sjellë trofe klubit mbretëror. Zidane ka deklaruar se Mourinho ka sjellë në Madrid atë pjesë që mungonte dhe ai pret që klubi të bëjë diçka të madhe këtë sezon. “Nuk e kam parë ndeshjen ndaj Mallorca, isha jashtë, por Madrid ende është duke u përgatitur. Mourinho na ka sjellë atë që ka munguar në... 

Zidane: Gjëja më e vështirë është se nuk kemi ekip që punon bashkërisht

Ish-kapiteni i Francës, Zinedine Zidane, në një deklaratë dhënë të hënën, ka pohuar se Raymond Domenech nuk është trajner dhe për këtë arsye Franca nuk ka skuadër të mirëfilltë. Sipas tij, barazimi i Francës me Uruguain në takimin e parë të këtij botërori jep pak shpresa për lojë më të mira në vazhdim. “Gjëja më e vështirë është se nuk kemi ekip që punon bashkërisht.... 
Etiketat: ,