Home » Posts tagged with "Zdenek Zeman"

Juve u rikthehet fitoreve

Juventusi do t’i japë fund vitit 2014 si lider i tabelës, pasi Bianconerët shënuan fitore 3-1 në ndeshjen e javës së 16-të në Serie A ndaj Cagliarit. Skuadra e trajnerit Massimilliano Allegri kishte shënuar tre barazime në tre ndeshjet e fundit, por ata u treguan të fuqishëm në takimin e sotëm ndaj ekipit të Zdenek Zeman, për të rikthyer epërsinë prej katër pikësh ndaj Romës. Ndeshja... 

Zdenek Zeman: Balotelli nuk ofendohet për shkak të ngjyrës së lëkurës

Ish trajneri i Romës, Zdenek Zeman shprehu mendimin se Mario Balotelli nuk ofendohet nëpër stadiume për shkak të ngjyrës së lëkurës por për shkak të sjelljes që ka. Sulmuesi ishte “pre” e koreve raciste në ndeshjen me Romën në stadiumin “Olimpico”, takim që përfundoi 0-0.  Read More →
Etiketat:

Zdenek Zeman : A do t’i shkoj sezonit deri ne fund

Zdenek Zeman ende ngul kembe se vendi i trete eshte i mundshem per Romen pavaresisht barazimit kaotik 3-3 me Bolognan, por nuk eshte i sigurt nese do te jete trajner i kesaj skuadre deri ne fund te sezonit. “Ne u zgjuam shume vone, njelloj si te kishim harruar qe ndeshja fillonte ne 12:30, – ka shfryre trajneri i Romes.  Read More →
Etiketat:

Roma barazon, Zeman nxehet

Menaxheri i Romës, Zdenek Zeman, ka kritikuar paraqitjen e skuadrës së tij pas barazimit 2-2 ndaj Catanias në ndeshjen e parë të sezonit në Serie A. Giallorossët dy herë ishin në disavantazh por golat nga Pablo Osvaldo dhe Nicolas Lopez, ky i fundit në kohën shtesë, nxorën një pikë për skuadrën vendase. “Ne ishim shumë të ngadalshëm, treguam pak agresion dhe paguam çmimin për... 
Etiketat: , ,