Home » Posts tagged with "Xherdan Shaqiri"

Videolajm: Shaqiri duke u stërvitur tek Interi

Përpos fotografive të shumta të publikuara të Xherdan Shaqirit, gjatë ushtrimeve të para me skuadrën e Interit, klubi italian ka postuar edhe videon e parë ku shihet shqiptari i Zvicrës teksa ushtron me bashkëlojtarët e rinj. Ish-lojtari i Bayern Munichut nisi dje (e premte) stërvitjet me klubin e ri, ndërsa në rrjetet sociale kishte treguar këpucët e tij, në të cilat është edhe... 

Nënshkruan Shaqiri, zyrtarisht deri më 2019 te Interi

Gjiganti italian, Interi, ka njoftuar në faqen zytare se tashmë edhe transferi i ri, ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, e ka nënshkruar kontratën e tij me klubin dhe ka kompletuar kalimin në Serie A. Mbrëmë u nënshkrua marrëveshja mes Interit dhe Bayernit për transferimin e Shaqirit në Itali. Me këtë rast vet shqiptari shkoi në Milano të enjtën mbrëma, për të bërë stërvitjen e parë... 
Etiketat: ,

Shaqiri tifoz i Interit nga fëmijëria, zgjedhja e lehtë – thonë familjarët

Duket se Xherdan Shaqiri nga fëmijëria ka qenë një tifoz dhe adhurues i Interit, e zgjedhja e tij për të kaluar te klubi italian nuk ka qenë e vështirë. Një gazetar italian ka zhvilluar një bisedë me familjarët e Shaqirit, vëllezërit Arianitin dhe Erdinin, disa ditë para se të zyrtarizohej marrëveshja por ata kërkuan që të mos publikohej asgjë pa u kompletuar marrëveshja. Sipas... 
Etiketat: ,

Sky Sport Italia: Shaqiri, muskuj e stil, Kosova në zemrën e tij

Në një fotogaleri të dedikuar për Shaqirin, Sky Sport Italia ka analizuar profilet e Shaqirit në rrjetet sociale. “Interi ka siguruar 23 vjeçarin. I talentuar dhe shumë aktiv në rrjetet sociale. Me fizik të një bodibilderi dhe ikonë e modës, stil modern dhe përdorues i brendeve të famshme”. “Shaqa është përfaqësues i Zvicrës, por thellë i lidhur me rrënjët e tij”, thuhet... 

Fillon shitja e fanellave të Xherdanit

Xherdan Shaqiri është pritur nga tifozët e Interit si ‘mbret’, dhe ende pa i bërë 24 orë nga zyrtarizimi i tij tek skuadra italiane, kanë filluar t’i shiten fanellat me të madhe. Ylli kosovar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri sigurisht që po e ndien vetën shumë mirë dhe të lumtur, pasi pritja që iu është bërë nga tifozët e Interit, ishte e jashtëzakonshme, transmeton... 

Nga XS11 në XS91

Xherdan Shaqiri nuk do të mund ta bartë numrin e tij të preferuar 11 në fanellën e Interit. Anëtari më i ri i skuadrës italiane, do të ketë një numër të rij tek ‘Neroazzurrët’, pasi numri 11 është i zënë nga gjermani Lukas Podolski, transmeton Telegrafi. Shaqiri ka zgjedhur fanellën me numër 91 tek zi kaltërtit, numër që simbolizon datën e tij të lindjes. Momentalisht ‘Messi... 
Etiketat: ,

Ja si duket Interi me Shaqirin dhe transferet tjera (Foto)

Interi ka arritur të sigurojë firmën e Xherdan Shaqirit, që përbën transferin më të madh të klubit italian në vitet e fundit. Por, si duket formacioni me Shaqën titullar? Shaqiri do të jetë lojtar krahu i lirë për të osciluar në mesfushën ofenzive me qëllim depërtimet, pasimet, harkimet dhe goditjet e fuqishme. Ai do të ketë përkrahjen e Icardit në shënimin e golave, teksa... 
Etiketat: ,

Cana ngacmon Shaqirin: Kam me të mposhtë

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka uruar Xherdan Shaqirin për transferimin te Interi. Kosovari, ka zyrtarizuar transferimin te skuadra italiane, duke shtuar numrin e shqiptarëve në Serie A. Cana, nëpërmjet Instagramit, ka uruar Shaqirin, ndërsa e ka paralajmëruar për humbjen që e pret kur do të takohen. “Miresevjen në kampionatin italian shaqirixherdan. Të uroj fat me ekipin... 

Shaqiri sonte në Milano, nesër nënshkruan dhe bën testet mjekësore

Superylli i ri i Interit, Xherdan Shaqiri, do të arrijë sonte mbrëma në Milano, për të zhvilluar nesër testet mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës. Shaqiri definitivisht ka kaluar te Interi dhe do të mbrojë ngjyrat e klubit Nerazzur për tri vitet e ardhshme. Marrëveshja në vlerë 14 milionë euro u finalizua mes klubeve dhe tani Bayerni ka konfirmuar se lojtari nesër do të bëjë... 
Etiketat: ,

Shaqiri dhe Podolski ishin dëshirat e Juves

Interi e ka filluar furishëm afatina kalimtar të janarit me dy super transferime, atë të Lukas Podolskit dhe superyllit shqiptar, Xherdan Shaqirit. Por, jo më larg se para një muaji, ishin mediat torineze ato që shkruanin se në listën e Juventusit për janar janë pikërisht Podolski dhe Shaqiri.        Read More →