Home » Posts tagged with "Xabi Alonso"

Xabi : Nuk varemi nga Ronaldo

Xabi Alonso thotë se Real Madridi nuk është i varur nga Cristiano Ronaldo dhe thotë se i gjithë ekipi është “në formë të mirë” në fazë aq të rëndësishme të sezonit. “A varet Reali prej Cristianos? Jo, por ai është një lojtar shumë i rëndësishëm. Ai dëshiron të luajë çdo ndeshje dhe ai shënon shumë gola; gola të cilat janë aq vendimtare”.  Read More →
Etiketat:

Xabi Alonso : Sfida ende e hapur

Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso, thotë se ju mund të jenë të kënaqur me barazimin 1-1 në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj Manchester United. “Mendoj se nuk është keq aspak. Mund të ketë qenë më mirë pasi ne kemi pasur shanse. Por edhe ata kishin shanse. Andaj, mezi pres ndeshjen e dytë. Është një sfidë krejtësisht e hapur”.  Read More →
Etiketat:

Alonso nuk përjashton një rikthim tek Liverpool

Mesfushori i Real Madrid, Xabi Alonso ka pranuar se atij i mungojnë kohërat tek Liverpool dhe ka refuzuar të përjashtojë një rikthim në Anfield. Kur ishte pyetur nga LFC TV mbi një rikthim tek ish-klubi i tij, Alonso tha: “ Pse jo ? Mendoj se në futboll ndryshojnë shumë gjëra, dhe pse jo ? Kam pasionin tim të kuq dhe nëse arrijnë mundësitë, atëherë pse jo ? “Për momentin nuk... 

Alonso: Ja pse u largova nga Liverpooli

Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso ka pranuar se tentimet e Liverpoolit për ta transferuar Gareth Barryn ishte arsyeja e largimit të tij nga Anfield. “Në fund të sezonit 2007/2008, duke folur me Rafa Benitezin, ai ma tregoi situatën dhe se ata ishin në kërkim të një lojtari, ndërsa unë do të mund të isha zëvëndësues”. “Nëse do të vinte ndonjë ofertë, do të shitesha.... 

Alonso: Liverpool skuadra ime e zemrës

Futbollisti spanjollë, Xabi Alonso ka lëshuar radhët e skuadrës së Liverpoolit në vitin 2009 për të kaluar në ekipin mbretëror të Real Madridit. Por dashuria për “Reds”, do të mbetet gjithmonë në zemrën e tij. Alonso kishte lëshuar skuadrën e Liverpoolit pas disa tensioneve në mes tij dhe ish trajnerit Rafael Benitez. “Ende jam tifoz i madhë i Liverpolit dhe do të mbetem... 
Etiketat:

Mourinho rrezikon një tjetër dënim

Trajneri i Realit të Madridit, Mourinho, i ndëshkuar dje me një ndeshje skualifikim nga UEFA për kartonat e kuq të Xabi Alonso e Sergio Ramos në ndeshjen kundër Ajax, rrezikon një tjetër denim për sherrin me Manolo Preciado, teknikun e Sporting Gijon. Lajmin e ka bërë të ditur e përditshmja sportive spanjolle Marca. Mourinho kishte akuzuar Preciado se kishte dhuruar ndeshjen e luajtur... 

UEFA e dënon Mourinhon me një ndeshje

Komisioni i Disiplinës dhe Kontrollit i UEFA-s ka pezulluar trajnerin e Real Madrid, Jose Mourinho, me një ndeshje pezullim dhe 40 mijë euro gjobë, pasi urdhëroi lojtarët e tij, Sergio Ramos dhe Xabi Alonso, të merrnin kartonin e dytë të verdhë në ndeshjen ndaj Ajax. Një ndeshje tjetër pezullim do të jepet për portugezin nëse veprimi i tij përsëritet brenda tre viteve të ardhshme,... 

Wenger për kartonët e kuq të Realit: Turp për një skuadër të tillë të madhe

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger është përfshirë në debatin rreth kartonëve të kuq, me të cilët qëllimisht u ndëshkuan futbollistët e Realit, Ksabi Alonso dhe Serxhio Ramos në sfidën e së martës ndaj Ajaksit në Ligën e Kampionëve. Është dëm i madh të shohësh që diçka e tillë bëhet nga një klub gjigant siç është Reali. E kur kjo ndodh e dëmton shumë imazhin e futbollit,... 

UEFA heton kartonët e marrë me “urdhër” të Mourinhos

UEFA është duke hetuar rastin e ndëshkimit me karton të kuq të dy lojtarëve të Real Madridit, Xabi Alonso e Sergio Ramos, gjatë ndeshjes të së martës mbrëma kundër Ajaxit. Futbollistët po akuzohen se qëllimisht u ndëshkuan me kartonin e dytë të verdhë, në minutat e fundit të ndeshjes dhe kjo me urdhër të trajnerit Jose Mourinho. Të dy morën kartonin e dytë të verdhë për... 

Si “urdhëroi” Mourinho kartonët e verdhë

Trajneri i Real Madrid, Jose Mourinho, përdori portierin e dytë, Jerzy Dudek, për të transmetuar urdhrin e tij tek lojtarët në fushë në ndeshjen e djeshme të Ligës së Kampioneve që Real Madrid luajti ndaj Ajax. Urdhri konsistonte që Sergio Ramos dhe Xabi Alonso të merrnin kartonin e dytë të verdhë në mënyrë që të pezulloheshin për ndeshjen e fundit të fazës së grupeve që...