Home » Posts tagged with "Wolfsburg"

Valon Behrami, “kasapi” i Bundesligës

Faza e parë e Bundesligës gjermane është mbyllur dhe do të rikthehet më 30 janar me supersfidën mes Wolfsburgut dhe Bayern Munichut. Në këto 17 ndeshje janë përllogaritur të gjitha bilancet, duke nisur nga golat, spektatorët, kartonët e verdhë, penalltitë… Golat – 432 gola janë shënuar në fazën e parë të sezonit 2014- 2015, 53 më pak se vitin e kaluar (458). Mesatarisht janë... 

Diego i hap “derën” Wolfsburgut

Ish mesfushori i Brazilit, Diego, aktualisht në radhët e Atletico Madrid, nuk përjashton mundësinë e rikthimit në radhët e Wolfsburg. “Gjithçka mund të ndodhë por kjo nuk varet vetëm nga mua”, pohon fantazisti, i cili u largua nga “ujqërit” për shkak të mosmarrëveshjeve me trajnerin Felix Magath.  Read More →
Etiketat:

Wolfsburgu me paratë e Xhekos synon të blejë Shaqirin

Ish-kampioni i Gjermanisë në futboll Vfl Wolfsburg, ka fituar këtë javë 35 milionë euro nga transferimi i sulmuesit boshnjak Edin Xheko në Manchester City. Skuadra gjermane tash synon që një pjesë të atyre parave t’i investojë në lojtarë të rinj, ndërsa në krye të listës gjendet kosovari Xherdan Shaqiri, shkruan revista gjermane “News-Sportportal” të enjten. Menaxheri... 

Xheko, shkëlqimi i munguar në City

Duket e çuditshme, mirëpo Edin Xheko ndoshta duhet t’i falënderohet njërit prej minatorëve të shpëtuar kilian për transferimin e Edin Xhekos. Sulmuesi boshnjak ishte shumë pranë që të kalonte nga Wolfsburgu në Bayern Munchen, mirëpo befasishëm u zgjua sulmuesi i skuadrës bavareze Mario Gomez dhe kjo pas një mesazhi simbolik nga një kontinent tjetër. Gomezi bestyt u informua... 
Etiketat: ,

City transferon Edin Dzekon

Manchester City ka arritur marrëveshje për të transferuar sulmuesin e Wolfsburg, Edin Dzeko, sipas menaxherit të ekipit, Roberto Mancini. Sulmuesi boshnjak ka qenë në bisedime për tu zhvendosur në Eastlands gjatë Krishtlindjeve, dhe Mancini ka konfirmuar se 24-vjeçari është në rrugë për të realizuar këtë lëvizje. “Ne kemi arritur marrëveshje për shumën. Ai është një lojtar... 

Dzeko: Gjatë verës në Serie A

Sulmuesi i Wolfsburgut, Edin Dzeko, edhe njëherë ka shprehur hapur dëshirën për të kaluar në Serie A dhe ka aluduar se do të transferohet te gjiganti italian, Juventus. “Unë do të doja të luaja në Serie A, aty ku kanë luajtur Andriy Shevchenko dhe Ronaldo”, theksoi Dzeko për Il Corriere dello Sport. Edhe në të kaluarën Dzeko shprehu hapur dëshirën për të luajtur në Serie A,... 

Mancini dëshiron Dzekon si zëvendësim për Tevez

Manchester City është duke bërë gati ofertë për sulmuesin e Wolfsburg, Edin Dzeko. The Sun shkruan se menaxheri i Cityt, Roberto Mancini, tashmë ka gjetur pasuesin e Carlo Tevez, dhe ai është pikërisht sulmuesi boshnjak, Dzeko, 24-vjeçar, ka një klauzulë 33.5 milionë euro në kontratën e tij me klubin gjerman, që nuk do të jetë problem për Cityn. Klubi anglez së fundi u trondit... 

Diego: Nuk pendohem që u largova nga Juventusi

Asi i Wolfsburgut, Diego, thotë se ai nuk është penduar aspak pse u largua nga Juventusi dhe shton se do ta bënte këtë pa kurrfarë problemi edhe në të ardhmen nëse do të kërkohej nga ai. “Nëse do të kthehesha te Juventusi, atëherë do ta bëja zgjedhjen për të kaluar te Wolfsburgu edhe 10 mijë herë të tjera”. “Ne kemi ekip të mirë me personalitet të mirë. Nuk duhet të... 

Wolfsburgu ofertë për Podolskin

Drejtuesit e Wolfsburgut edhe zyrtarisht kanë ofruar pesë milionë euro për transferimin e sulmuesit të Koelnit, Lukas Podolski, shkruajnë të hënën mediumet gjermane. Podolski ka shprehur dëshirën të largohet nga Koelni gjatë këtij dimri, pasi skuadra e tanishme po lufton për mbijetesë në Bundesligë. Ai në verën e vitit 2009 u kthye te Koelni nga Bayern Muncheni dhe deri më tani... 

Juventus heqë dorë nga Dzeko

Juventusi ka pësuar një goditje të rëndë sa i përket transferimit të Edin Dzekos në Olimpico të Torinos, gjithnjë sipas mediave italiane. Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventusi mund të ofrojë vetëm 40 milionë euro për sulmuesin boshnjak, përderisa Wolfsburgu po kërkon më shumë. Me supërfuqinë financiare të Manchester Cityt që po e kërkon Dzekon, çmimi i këtij të fundit...