Home » Posts tagged with "West Ham"

Zarate huazohet te QPR

QPR ka fituar garën për transferimin e sulmuesit të West Hamit, Mauro Zarate, në formë huazimi deri në fund të sezonit. Ish-futbollisti i Interit ka bërë vetëm tetë paraqitje për klubin nga Upton Park këtë edicion dhe ata janë të gatshëm të lejojnë largimin e tij. Argjentinasi nënshkroi për anglezët nga Velez Sarsfield këtë verë, mirëpo nuk ka arritur të mposhtë konkurrencën... 
Etiketat: ,

Wenger është trajner dhe kontabilist

Bosi i West Hamit, Sam Allardyce, ka lëvduar punën e Arsene Wengerit te Arsenali, duke thënë se ai është më shumë se një menaxher. Sipas teknikut të West Hamit, Wenger di të bëjë më shumë se vetëm taktika të futbollit andaj meriton lëvdata. “Ai ka qenë menaxher, kontablisit, drejtor financiar, nuk ka dyshime për këtë”. “Ky njeri ka ekip fantastik dhe është duke bërë... 

Wenger, lëvdata për Song

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se nuk është habitur me formën e lartë të ish-mesfushorit të tij, Alex Song, që tash luan për West Hamin. Song kaloi shtatë sezone nën urdhrat e Wengerit para se të largohej drejt Barcelonës në vitin 2012, por nuk ka arritur të gjejë veten te skuadra katalonase dhe tani është rikthyer në Angli te West Hami në formë huazimi. Kamerunasi... 

McClaren nuk e do West Hamin

Steve McClaren, ish-përzgjedhësi i kombëtares angleze të futbollit, ka deklaruar se nuk është i interesuar për drejtimin e West Hamit, i cili sezonin e ardhshëm do të luajë në Ligën e dytë. Pas humbjes nga Wigani 3-2, West Hami ra në Ligën e dytë, dhe drejtuesit e klubit pushuan izraelitin Avram Grant menjëherë pas ndeshjes. Drejtimin e klubit e ka marrë përkohësisht Kevin Keen,... 

West Ham mposht Liverpulin

Skuadra e Liverpulit ka pësuar humbje të dielën në udhëtim ndaj West Ham 3:1, në kuadër të javës 28 në Premier ligën angleze në futboll. Parker (22’), Ba (42’) dhe Kol (90’) shënuan për ekipin vendës, ndërsa golin e vetëm për mysafir e shënoi Johanson (44’). Mançester Siti nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë para publikut të vet në sfidën ndaj Fullhamit.... 
Etiketat: ,

Behrami, të hënën në Fiorentinë

Kanë arritur momentet finale ndërmjet Fiorentinës dhe West Ham për Valon Behramin. Klubi Viola po mundohet që ta sigurojë sa më shpejt futbollistin kosovar. Diferenca në mes të ofertës dhe kërkesës arrin pak më shumë se një milion euro (3,5 kundër 5), por mediet italiane shkruajnë se të hënën mund të arrijë zyrtarizimi i këtij transferimi. Ekipi nga Firenze e ka mposhtur përfundimisht... 

Roma afër nënshkrimit me Behramin

Mesfushori kosovar Valon Behrami duket se është gjithnjë e më afër t’i bashkohet Romës. Klubi italian raportohet se është duke përgatitur ofertë për mesfushorin e West Ham United për afatin kalimtar të janarit. The Sun shkruan se Behrami do t’i bashkohet Romës për 4.5 milionë funte, pasi klubi italian tashmë ka arritur marrëveshje për të shitur brazilianin Julio Baptista te... 

Roma ofron 5.2 milionë euro për Valon Behramin

Aventura e Valon Behramit me West Hamin sipas të gjitha gjasave do të përfundojë në muajin janar 2011. Mesfushori kosovar pritet që t’i bashkohet Romës, edhe pse për të interesim kanë shprehur edhe disa klube të tjera italiane. Sipas goal.com, drejtuesit e skuadrës italiane i kanë nisur bisedimet me zyrtarët e klubit anglez rreth realizimit të transferit të Behramit në stadiumin... 

Hodgson: Lojtarët shfaqën paraqitje profesionale

Menaxheri i Liverpoolit, Roy Hodgson, ka lëvduar lojtarët e tij për paraqitjen ‘profesionale’ ndaj West Hamit në fitoren prej 3-0, përkundër lëndimit të Steven Gerrard. “Ishte me rëndësi të fitojmë dhe ne bëmë këtë me stil, kështu që është mirë. Do të ketë shumë situata muajt e ardhshëm ku në moment ekipet do humbasim dhe do të fitojnë”. “Kampionati është aq... 

Grant nënshkruan marrëveshjen katërvjeçare me West Hamin

Avram Grant ka nënshkruar marrëveshjen katërvjeçare si trajner me West Hamin. Edicionin që përfundoi klubin londinez e ka udhëhequr Zola, i cili është shkarkuar para disa ditëve. “Jam krenar dhe i nderuar që do të jem trajner i ri i West Hamit. Kjo do të jetë një sfidë emocionuese dhe jam i gatshëm të jap gjithçka nga vetja. Ky është një klub fantastik me fansa dhe histori... 
Etiketat: ,