Home » Posts tagged with "Wayne Rooney"

Unitedi u ndëshkua për mosshfrytëzimin e shanseve

Wayne Rooney mendon se Manchester Unitedi meritoi të regjistronte fitore përballë Southamptonit në ndeshjen e të dielës. Djajtë e Kuq pësuan humbje prej 1-0 në Old Trafford, ndërsa sulmuesi anglez thotë se ata u ndëshkuan për shkak të mosshfrytëzimit të rasteve të tyre. “Mendoj se kështu e ka futbolli. Merituam ta fitonim ndeshjen sot (e diel)”. “Në përgjithësi, ne i patëm... 

Wayne Rooney i kënaqur me 200-shin

Sulmuesi i Manchster Unitedit, Wayne Rooney është i kënaqur që ka arritur të shënoi 200 gola për skuadrën e tij. ‘Wazza’ këtë e arriti në ndeshjen e parë të fazës së grupeve ndaj a Bayer Leverkusenit, ku shënoi dy herë dhe asistoj në një gol. “Jam i koncentruar ne lojën time. E kam ulur kokën dhe kam punuar me të vërtete shumë. Jam përgatitur për sezonin dhe jam shume... 
Etiketat:

Wayne Rooney, Evra e Vidic mund të largohen

Tre emra të mëdhenj mund ta braktisin Manchester Unitedin këtë afat kalimtar – raportojnë të shtunën mediat britanike. Përkundër largimit të Sir Alex Ferguson (me të cilin thuhet të ketë pasur mosmarrëveshje), Wayne Rooney vazhdon të kërkojë largimin nga Old Trafford, njofton Daily Mail. 27-vjeçari ka edhe dy vite në kontratën e tij dhe pritet të kushtojë rreth 25 milionë... 

Barça shënjestron Wanye Rooney

Blerja e yllit brazilian Neymar u duk sikur do të kishte mbyllur llogaritë me përforcimet në repartin e avancuar për Barcelonën. Po lajmet e fundit bëjnë të ditur një interesim të katalanasve për sulmuesin e kombëtares angleze Wayne Rooney. Futbollisti i Manchester United ka shprehur dëshirën për të ndryshuar ambient, gjë për të cilën ka vënë në dijeni edhe trajnerin e ri të... 
Etiketat:

Arsene Wenger: Kush do ta refuzonte Wayne Rooney ?

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka shprehur interesimin e tij për të nënshkruar me sulmuesin në largim të Manchester United, Wayne Rooney. “Rooney do të ishte një lojtar interesant për këdo në botë, kush do ta refuzonte atë? Sfida e parë e David Moyes është të shkojë në Manchester dhe të ngushtojë hapësirën mes tij dhe Rooney”. “Nëse kjo është e realizueshme ose... 

Rooney kërkon largimin nga Manchester United

Dashuria mes Wayne Rooney dhe Manchester United duket se është vërtet në finish. Sulmuesi anglez që ka kërkuar largimin nga “Old TRafford” këtë verë, duket se po kalon momente jo shumë pozitive edhe pse “Djajtë e kuq” e kthyen në një festë fundin e 90 minutëshit kundër Swanseas, ndeshje të cilën ai e ndoqi nga tribuna. Sipas tabloidit “The Sun”, lojtari i rritur në radhët... 
Etiketat:

Wayne Rooney ’ia bënë me sy’ Bayernit

Duket se me largimin e Sir Alex Ferguson, lajmet e këqija për Mancheter Unitedin nuk do të përfundojnë këtu. Së fundi, mediet në Angli shkruajn për një transferim të mundshëm të Wayne Rooneyt në Bayern Munchen. Lojtari e ka humb vendin e startuesit në Manchester Untied, ndërsa tani flitet se po dëshiron që të futet në urdhërat e Pep Guardiolas te bavarezët.  Read More →
Etiketat:

Rooney ka thënë se Messi është më i miri

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, e ka cilësuar sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messin, si futbollistin më të mirë të të gjitha kohërave. Kur u pyet nga DHL se cilët janë dy lojtarët më të mirë në planet, Messi apo Ronaldo, sulmuesi i Djajve të Kuq u përgjigj kështu: “Ata janë dy lojtarë të ndryshëm. Por, unë mendoj që Messi është i jashtëzakonshëm. Mendoj se... 

Wayne Rooney nuk ankohet për zëvëndësimin

Sulmuesi i Manchester United, ayne Rooney, thotë se Sir Alex Ferguson kishte të drejtë që e zëvëndësoi në sfidën ndaj Swanseas, pasi mendon se ai nuk luajti mirë. Shumë ishte përfolur për një prishje të marrëdhënieve të Rooneyt dhe Fergusonit, por është vet sulmuesi ai që pranon se nuk ishte në nivelin e duhur.  Read More →
Etiketat:

Wayne Rooney: Do ta mposhtim Cityn

Sulmuesi i Manchester United, Wayne Rooney, beson se ekipi i tij mund të rrit presionin mbi Manchester Cityn me një fitore sot pasdite. Nga ora 14:30 City e pret në shtëpi Unitedin për derbin lokal, ndërsa një fitore e vendasve do të thoshte një barazim me pikë në maje të tabelës dhe këtë nuk e dëshiron Rooney.  Read More →