Home » Posts tagged with "Valon Behrami"

Behramit i ndalohet të bëjë foto në zhveshtore

Skuadra gjermane Hamburg nuk është duke kaluar momente të mira në kampionatin gjerman, dhe për këtë po fajësohen futbollistët. Mesfushori shqiptar i Hamburgut, Valon Behrami dhe shokët e tij të skuadrës nuk do të mund të bëjnë më foto në zhveshtore, për t’i postuar nëpër rrjetet sociale, pasi këtë gjë e ka ndaluar kryesia e klubit, transmeton Telegrafi. Rregullat e reja, janë... 
Etiketat: ,

Behrami: Nuk do të agjërojmë gjatë Botërorit

Muaji i agjërimit, Ramazani ka filluar të shtunën, por në kombëtaren shumëkulturore të Zvicrës në Kampionatin Botëror në Brazil kjo nuk do të vihet re. “Asnjëri nga lojtarët myslimanë nuk do të agjërojë”, ka thënë mesfushori Valon Behrami të shtunën në kampin e kombëtares zvicerane në Porto Segura. “Nuk do të ishte momenti i qëlluar. Ngrënia dhe pirja janë veçanërisht... 
Etiketat: ,

Valon Behrami nuk e ndërron pozitën në fushë

Valon Behrami nuk e ka ndërmend ta ndërrojë pozitën në fushë, siç planifikonte trajneri i ri i tij tek Napoli, Rafael Benitez. Flitej se futbollisti kosovar mund të luajë në krahun e djathtë, por përfaqësuesi zviceran insiston se dëshiron të luajë në pozitën ku është përshtatur më së miri në vitet e fundit, duke kontribuuar në mesfushë, mbi të gjitha në repartin defanziv. “Si... 
Etiketat:

Valon Behrami : Ende s’jemi klub i madh

Valon Behrami ndihet i kënaqur me formën nëpër të cilën po kalon Napoli, i cili e ka ‘gozhduar’ pozitën e dytë, duke e lënë Milanin shtatë pikë prapa. Mirëpo, mesfushori kosovar ndjen që napolitanët ende nuk janë top klub. “Jemi duke i menaxhuar më mirë ndeshjet, në krahasim me më herët dhe duhet ta mbajmë këtë avantazh që e kemi akumuluar ndaj Milanit. Më pas, është... 
Etiketat:

Valon Behrami falënderon FFK-në për çmimin

Mesfushori kosovar, Valon Behrami, ka falënderuar Federatën e Futbollit të Kosovës që e ka shpallur atë futbollistin më të mirë të diasporës për vitin 2012. Ai të hënën ka thënë se është shumë krenar që ka fituar epitetin e më të mirit. “Unë jam shumë krenar dhe për këtë falënderoj Kosovën që më ka shpallur lojtarin më të mirë të vitit”, ka thënë Behrami,... 
Etiketat:

Valon Behrami: Me futboll realizova ëndrrën time

Futbollisti nga Kosova që luan në radhët e Napolit, Valon Behrami, në një intervistë për portalet italiane ka folur për origjinën dhe për ecurinë e karrierës së tij. “Ne u detyruam të largohemi nga Kosova pasi shpërtheu lufta. Isha katër vjeç, ishin momente dramatike. U largova me babin, mamin dhe motrën time. U larguam me nxitim dhe u zhvendosëm në Stabio të Zvicrës, ku familja... 
Etiketat:

Valon Behrami, mentalitet fituesi

Valon Behrami synon gjithmonë fitore. Mesfushori kosovar ishte pjesë e kalendarit 2013 të Napolit, së bashku me bashkëlojtarin Lorenzo Insigne, ndërkohë e mbajtën një konferencë për shtyp të enjten. Futbollisti kosovar ka impresionuar me paraqitjet e tij në ekipin nga San Paolo, duke u bërë lojtar i rëndësishëm i klubit napolitan.  Read More →
Etiketat:

Behrami i kënaqur

Mesfushori kosovar i Napolit, Valon Behrami është ndarë i kënaqur me fitoren në udhëtim kundër Palermos (3:0), të arritur të dielën në kuadër të xhiros së parë të Serie A. Ai të hënën për “Radio Marte” ka thënë se ndeshja e ardhshme, ajo kundër ish-skuadrës së tij, Fiorentinës do të jetë e veçantë për të. “Kemi bërë një paraqitje të mirë si ekip... 

Behrami e dëshiron Aquilanin te Viola

Kosovari me pasaportë zviceranë, Valon Behrami, ka deklaruar se do të dëshironte që mesfushori i Liverpoolit, Alberto Aquilani, të luajë krahas tij te Fiorentina. Pas përfundimit të qëndrimit te Juventusi, e ardhmja e italianit mbetet e paqartë, ndërsa ish lojtari i West Ham United do ta dëshironte atë në Firence. “Aquilani te Fiorentina? Ai ka kualitete të shkëlqyera. Jam i sigurt... 
Etiketat:

Behrami lavdëron Mihajloviçin

Valon Behrami ka krijuar miqësi të mirë me trajnerin Sinisa Mihajlovic. Mesfushori kosovar është i kënaqur që do të punojë edhe sezonin e ardhshëm me trajnerin serb. Objektiv i radhës i 25 vjeçarit, i cili është bërë i dashur në Firenze, është pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve me klubin Viola. Valon Behrami e ka gjetur rehatinë te Fiorentina, pas periudhës së vështirë në...