Home » Posts tagged with "Tuttomercatoweb"

Shaqiri arrin marrëveshje me Interin

Interi raportohet se ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me Xherdan Shaqirin nga Bayern Munich për një shumë prej 15 milionë eurosh. Tuttomercatoweb raporton se marrëveshja është kompletuar dhe se Shaqiri do t’i bashkohet Interit fillimisht si huazim deri në fund të sezonit, kur do të aktivizohet klauzola e përfshirë në kontratë, prej 15 milionë eurosh. Në anën tjetër,... 

Juventusi ofertë për Benzeman

Krerët e skuadrës së Juventusit po bëjnë gati ofertën për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Real Madridit, francezit Karim Benzema. Benzeman skuadra italiane e sheh si përforcim adekuat për miniafatin kalimtar të janarit. Lajmin e ka bërë të ditur sajti italian “Tuttomercatoweb” të enjten. Në rast se dështon ardhja e Benzemas në Torino, atëherë Juventusi do të...