Home » Posts tagged with "Trepça"

Asllani: Ia prishëm kremten Sigal Prishtinës

Basketbollisti i Trepçës, Gazmend Asllani, ka thënë se ka qenë pothuajse më i lumturi në jetë kur të dielën mbrëma ia “fiku” dritat me lojë të mirë Sigal Prishtinës së çuar peshë se thuajse askush nuk mund të ndalë. Trepça shënoi fitore me 14 pikë epërsi (88:74) dhe ruajti gjasat për titullin e kampionit në Technomarket Superligën e Kosovës. “Doli Trepça e fortë... 

Trepça shkëlqen, Sigal Prishtina dëshpëroi

Basketbollistët e Trepçës nga Mitrovica shënuan fitore në ndeshjen e tretë finale të play-offit me rezultat 88:74 kundër Sigal Prishtinës dhe kësisoj ngushtuan rezultatin në fitore 2:1. Drejtuesit e klubit të basketbollit Sigal Prishtina kishin bërë të gjitha përgatitjet së bashku me adhuruesit e basketbollit “Plisat” që në fund së bashku të kremtojnë titullin e kampionit... 
Etiketat: ,

Sigal Prishtina me lehtësi e mund Trepçën

Basketbollistët e Sigal Prishtinës janë dëshmuar skuadër shumë e fortë për Trepçën edhe në palestrën e sportit “Karagaçi” në Pejë. Prishtinasit shënuan fitore me rezultat 71:58 dhe kësisoj udhëheqin në fitore me shifrat 2:0. Sigal Prishtinën vetëm edhe një fitore e ndan larg titullit të kampionit dhe këtë ka rast të kremtojë të dielën mbrëma në rast se shënon fitore... 

Trepça triumfoj

Futbollistët e Trepçës nga Mitrovica dëshmuan lojë të shkëlqyeshme dhe shënuan fitore me rezultat 3:0 kundër Vëllaznimit. Ata nuk treguan fije respekti për mikun dhe me tri pikë të reja kryesojnë tabelën e klasifikimit me 50 pikë. Vëllaznimi mbetet në vendin e dhjetë me 28 pikë dhe e pret luftë e ashpër për mbijetesë. Ndeshjen kryesore e fitoi Hysi me rezultat 3:1 kundër skuadrës... 

Sejdiu: Një atmosferë që i ka munguar futbollit…!

Futbollisti i Trepçës, Florent Sejdiu, pos që është i gëzuar me fitoren në stadiumin e futbollit në Vushtrri, është i mahnitur edhe me atmosferën që kanë krijuar adhuruesit e futbollit. “Vlen të veçohet atmosfera që ka qenë në Vushtrri, e cila që moti ka munguar në futbollin e Kosovës. Mendoj se të dyja skuadrave iu kanë nevojitur pikët maksimale, vushtrriasve për mbetje... 

Rugova: Jemi më të mirët

Sigal Prishtina ka bërë hapin e parë në luftë për titullin e kampionit me fitoren që ka arritur me rezultat 82:71 kundër Trepçës nga Mitrovica, në ndeshjen e parë të finales së Technomarket Superligës së Kosovës në basketboll. Basketbollisti më efikas në radhët e Sigal Prishtinës, Granit Rugova, ka thënë se ka qenë një fitore e madhe dhe që e afron Sigal Prishtinën një... 

KB Trepça luan si vendas në Pejë!

Klubi i basketbollit Trepça nga Mitrovica ka zgjedhur edhe përfundimisht problemin se ku do t’i luajë ndeshjet si vendas në finalet e Technomarket Superligës së Kosovës në basketboll. Trepça gjysmëfinalet i luajti në palestrën e sportit në Bardhosh të Prishtinës, ndërsa tashmë është përcaktuar për në palestrën e sportit “Karagaçi” në Pejë. Këtë e konfirmojë drejtori... 

Trepça dhe Hysi kthehen me tri pikë

Skuadra e futbollit Trepça nga Mitrovica nuk ka të ndalur, kësaj here ka fituar me rezultat 2:1 në derbin e fqinjëve në Vushtrri kundër Kosovës, në ndeshjen e javës së 26-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Trepça ashtu siç kishte paralajmëruar edhe arriti që të importojë tri pikë nga Vushtrria, pikët të cilat mbajnë bindshëm në kreun e tabelës. Trepça... 
Etiketat: , ,

Sigal Prishtina triumfon ndaj Trepçës

Basketbollistët e Sigal Prishtinës shënuan fitore me rezultat 82:71 në ballafaqim me Trepçën, në ndeshjen e parë finale të play-offit të Technomarket Superligës së Kosovës në basketboll. Mitrovicasit vetëm në dy çerekët e parë kanë qenë rivalë i denjë i skuadrës kampione, por jo edhe në çerekun e tretë dhe të katërt. Karakteristikë e Sigal Prishtinës është si zakonisht... 

Sigal Prishtina-Trepça, finalja e miqve të vjetër

Dashamirët e basketbollit me kureshtje presin ndeshjen e parë të finales së play-offit në Technomarket Superligën e basketbollit në mes Sigal Prishtinës dhe Trepçës nga Mitrovica. Rivalët e vjetër presin të dëshmojnë lojë të mirë në ndeshjen e parë, e cila zhvillohet të dielën mbrëma në orën 19.00, në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinën. Sigal Prishtina, është...