Home » Posts tagged with "Tottenhami"

Liverpooli dhe Tottenhami gjenden në gjysmëfinale

Klubi nga Championship, Bournemouth, nuk ka mundur t’i bëjë ballë Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Ligës (apo të njohur si Capital One Cup). Të zgjedhurit e Brendan Rodgers fituan me rezultat 3-1 në ndeshjen e zhvilluar në The Goldsands Stadium, për të siguruar pjesëmarrjen në gjysmëfinale të kësaj gare. Dy gola të Raheem Sterling (21’ dhe 51) dhe një gol i Lazar... 
Etiketat: ,

Liverpooli mposhti Tottenhamin, Manchester United nuk arriti të mposhtë Chelsean

Në stadiumin Anfield të Liverpoolit, futbollistët vendës dhe ata të Tottenhamit të Londrës luajtën sot një ndeshje të fortë dhe të pëlqyeshme, me kthesa dhe gola, kurse fitorja në fund i takoi Liverpoolit. Në epërsi të parët erdhën vendësit me golin e uruguaianit Suarez, në minutën e 21-të, i cili shtatë minuta më vonë pati edhe një rast të mirë për të dyfishuar epërsinë,... 

Tottenhami nuk e njeh Interin

Tottenhami ka vazhduar të tregojë formë jashtëzakonisht të lartë edhe në 1/8-ën e Europa League, duke e deklasuar gjigantin italian, Interin. Atmosfera në White Hart Lane ishte fantastike në fillim të këtij takimi dhe ndeshja ishte dinamike dhe me gola.  Read More →
Etiketat:

Redknapp mohon lidhjen me Chelsean

Menaxheri i Tottenhamit, Harry Redknapp, ka mohuar thashethemet të cilat e lidhin atë me detyrën e trajnerit të Chelseat. Redknapp është përmendur si një prej favoritëve për të pasuar Carlo Ancelottin në Stamford Bridge pasi italiani u shkarkua nga Chelsea gjatë të dielës. “Kam një punë të mirë te Tottenham, gjërat shkojnë mirë për mua. Kam kaluar shumë vite që nuk kishin... 

Redknapp: Nuk dorëzohemi për top katërsh

Menaxheri i Tottenhamit, Harry Redknapp, thotë se askush në kampin e Spursave nuk ka hequr dorë nga lufta për top katërsh. Spursat aktualisht qëndrojnë në pozitën e pestë dhe do të përballen me Chelsean gjatë vikendit në një ndeshje që mund të jetë vendimtare për fatin e mëtejmë të tyre. “Do të jetë vështirë, por ne ende jemi në garë dhe ende ka për t’u luajtur. Ne... 

Tottenhami shpëton një pikë me Arsenalin

Në dy ndeshjet e mbetura të Premier League, Tottenhami dhe Arsenali luajtën baras 3:3. Ekipi i Arsenalit udhëhoqi tri herë gjatë ndeshjes, me golat e Waslcottit, Nasrit dghe van Persiet, mirëpo, Tottenhami ia doli që të tri herat të barazojë, kurse va nder Vaart, i cili shënoi dy gola, ishte realizues edhe i golit të tretë nga penalltia në minutën 70. Një gol për Totenhamin e shënoi... 

Gattuso: UEFA, si një dënim me burg

Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, ka folur për përjashtimin prej katër ndeshjeve për shkak të ‘sjelljeve të këqija sportive” gjatë disfatës 1-0 nga Tottenhami në San Siro javën e kaluar, duke thënë se kjo për të është si një dënim me burg. Gattuso humbi kontrollin dy herë gjatë ndeshjes dhe u përplas me ndihmës trajnerin e Tottenhamit, Joe Jordan, i cili dikur kishte... 

Allegri mbron lojtarët, Tottenhami mbylli të gjitha hapësirat

Menaxheri i Milanit, Massimiliano Allegri, ka mbrojtur lojtarët e tij pas disfatës së mbrëmshme nga Tottenhami në San Siro. “Ne paguam çmimin për gabimet e bëra në kundërsulme. Ne kërkonim gol kundër Tottenhamit, që u mbrojt shumë mirë dhe ishte vështirë të gjeje hapësirë. Në pjesën e dytë ne luajtëm më shumë në fushë dhe krijuam shanse. Ne ishim tepër të ndruajtur... 

Mposhten Liverpooli, Chelsea dhe Tottenhami

Skuadra e Liverpoolit nuk ka mundur ta marrë veten pas fitores së xhiros së kaluar kundër Boltonit, pasi sërish ka pësuar me rezultat 3-1 nga Blackburn Rovers. Martin Olsson (31’) dhe Benjani (38’) shënuan në gjysmën e parë për ta mbyllur me rezultat 2-0. Ndërsa me golin e dytë personal në gjysmën e dytë (57’), Benjani ngriti rezultatin në 3-0 për vendasit dhe vulosi takimin. Mysafirët... 

Redknapp: Tottenhami vendi i duhur për Bale

Tottenhami është vendi më i mirë për Gareth Bale, thotë menaxheri Harry Redknapp. Bale shënoi tre gola në humbjen e mbrëmshme nga Ineri, edhe pse Tottenhami ishte me 10 lojtarë në fushë që nga minuta e 8-të. “Nuk mund të takoni një djalosh aq të këndshëm. Unë mendoj se ai është i lumtur ku është dhe ai po zhvillohet si lojtar. Një vit më parë, ai ishte askund afër këtij...